ogólna

Wypożyczalnia samochodów luksusowych w Warszawie – na czym polega abonament samochodowy?

Istnieje szansa, aby co rok lub co dwa lata wymieniać swój samochód na zupełnie nowy, a jednocześnie nie martwić się utratą jego wartości, ani nawet serwisowaniem i opłatami za ubezpieczenie. Jeśli wygląda to jak rozwiązanie stworzone specjalnie dla nas, powinniśmy się zainteresować zagadnieniem, jakim jest abonament samochodowy.

Warto wiedzieć, że wypożyczalnia samochodów luksusowych ale i tych niższej klasy, może zaoferować nam bardzo ciekawe rozwiązania. Obecnie, dla większości z nas abonament bardziej kojarzy się z telefonią komórkowa lub telewizją kablową. Okazuje się jednak, że w najbliższym czasie może się to bardzo szybko zmienić, gdyż coraz większa grupa osób, decyduje się na samochody w abonamencie. Co ciekawe, własnościowe posiadanie swojego pojazdu, odchodzi powoli do lamusa. Wszystko zaczęło się od firm, które najchętniej korzystają z opcji długoterminowego wynajmu. Obecnie jednak, ta forma finansowania samochodu zyskuje też uznanie indywidualnych klientów.

Aktualnie, już każdy może pozwolić sobie na auto w abonamencie. Firmy, które specjalizują się w wynajmie pojazdów, posiadają specjalnie oferty aut na abonament dla osób fizycznych. Jest doskonały sposób, aby sfinansować przeróżne modele samochodów każdych marek. Co ciekawe, w oficjalnych salonach samochodowych, można zdecydować się nie tylko na tradycyjny kredyt samochodowy oraz leasing, ale powstają też oferty aut na abonament.

Samochód na abonament – na czym to polega?

Auto na abonament to tak naprawdę wynajem długoterminowy, który jest skierowany chociażby do indywidualnych klientów. Koniecznością jest jedynie opłacanie stałego miesięcznego „czynszu”. W zależności od danej marki samochodu, spotkamy się z różnymi okresami trwania umowy, dzięki czemu będziemy mogli co jakiś czas wymieniać pojazd na nowy, bez wymogu zaciągania kredytu. Oferty obejmują różne klasy pojazdów – od tych miejskich, aż po te luksusowe, rodzinne i SUVy.

Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że spotkamy się tutaj z ogromną wygodą oraz brakiem jakichkolwiek dodatkowych wydatków. Nasza comiesięczna opłata obejmuje wszelkie koszty, które dotyczą serwisowania, napraw, a także ubezpieczenia. W wypadku tradycyjnego zakupu, mógłby być to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie!

Są to bardzo wysokie sumy, jednak i tak są niczym patrząc na to, jak szybko na wartości tracą nowo zakupione samochody. Ważne jest zatem to, ze podczas abonamentu samochodowego, to nie my musimy się o to martwić. Okazuje się bowiem, że największy spadek wartości odnotowuje się przez pierwsze trzy lata od sprzedaży pojazdu. Co więcej, już po samym zakupie z salonu auto traci aż 10 procent wartości, a po roku nawet do 20. Po okresie trzech lat, samochody osobowe najczęściej nie są warte więcej, niżeli 60 procent katalogowej ceny. Kiedy postawimy na samochód w abonamencie, kompletnie nie musimy obawiać się jakimikolwiek formalnościami w wydziale komunikacji, ani nawet przeglądami gwarancyjnymi. Są to bowiem sprawy, które spoczywają na barkach firmy. Pokazuje to tylko, że jest to rozwiązanie, które gwarantuje nam maksymalny komfort.