ogólna

Wynajmij Mercedesa klasy C i zwiedzaj stolicę w najwyższym komforcie!

Czesław Niemen śpiewał kiedyś: „Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt, już dziś wyruszaj ze mną tam. Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień”. A przywita na pewno z gracją, ponieważ Warszawa to wspaniałe miasto, w którym wypożyczalnia samochodów bardzo chętnie pomaga wszystkim odwiedzającym w sprawnym podróżowaniu. Możesz skorzystać z Mercedesa klasy C i zwiedzić najpiękniejsze miejsca w stolicy – oto te, które warto zobaczyć na własne oczy!

Starówka i Stare Miasto

Wybierając się na Stare Miasto w stolicy, większości z nas w myślach pojawiają się słowa „warszawo, ileś Ty przeżyła!”. I są to słowa, które mają oczywiście odniesienie do rzeczywistości, ponieważ stolica naszego kraju, która niemal została zrównana z ziemią w trakcie II wojny światowej, była odbudowana przez bardzo długi czas i przez bardzo wiele lat nie mogła się podnieść po tej ogromnej klęsce. Na szczęście najgorsze lata minęły i teraz wszystko to, co znajduje się w centrum miasta prezentuje się wspaniale, a stawiając na Mercedes klasy C z łatwością pojawisz się na Starym Mieście, które imponuje przepięknymi kamieniczkami, niezwykłym klimatem, a także znajdującymi się w okolicy obiektami – zarówno tymi kulturalnymi i rozrywkowymi, jak również zabytkowymi . Oczywiście klimat tutejszych alejek oraz pięknego rynku jest niezwykły i dlatego każdy Polak, powinien odwiedzić to miejsce chociaż jeden raz!

Jeżeli zdecydujesz się na wynajem samochodów i skierujesz się u Staremu Miastu, musisz także zwrócić uwagę na znajdujące się tu wspaniałe obiekty i atrakcje, takie jak:

  • Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim,
  • Kościół Jezuitów,
  • Katedra św. Jana,
  • Zespól murów miejskich,
  • Kolumna Zygmunta i wiele innych.

Przechadzanie się po Starym Mieście w Warszawie jest przyjemnością – niezależnie od pory roku.

Łazienki Królewskie

O tym jak piękne są Łazienki Królewskie nie trzeba mówić czy pisać, bo wystarczy tylko zobaczyć chociaż jedno zdjęć, które je prezentuje. To niezwykłe miejsce na mapie stolicy jest często pierwszym, do którego kierują się osoby, decydujące się na wynajem samochodów w naszej warszawskiej wypożyczalni. Jest to jedyny w swoim rodzaju zespół pałacowo-ogrodowy, który pełnił rolę tymczasowej siedziby wielu polskich władców i był świadkiem dużej liczby ważnych spotkań – również o randze międzynarodowej. Znajdują się tutaj piękne, bardzo zadbane i zróżnicowane parki, a także podziwiać można wiele pomników i rzeźb, przedstawiających takie postacie, jak np. Fryderyk Chopin, Jan III Sobieski czy Henryk Sienkiewicz.

Wizytę w Łazienkach Królewskich, wypożyczalnia oferując Mercedesa klasy C poleca zarówno wielkim miłośnikom historii, zabytków i przepięknych obiektów pałacowych, jak również tych, którzy pragną wypocząć w niezwykłym miejscu, z dala od gwaru wielkiego miasta.

Pałac Kultury i Nauki

Choć dzisiaj budzi wśród niektórych osób kontrowersje i mówi się o tym, że nie jest potrzebny miastu, zdecydowana większość – zarówno Warszawiacy, jak i turyści – uważa, że jest to obiekt niezbędny w Warszawie Mówiący tak wiele o historii naszego kraju i będący obecnie miejscem, w którym dzieje się naprawdę wiele. Nasza wypożyczalnia samochodów w Warszawie zachęca do wizyty w Pałacu Kultury i Nauki, który powstał w latach 1952-1955 z inicjatywy władz Polskiej Republiki Ludowej i miał być „darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Jest największym tego typu obiektem w Polsce i bez wątpienia robi ogromne ważenie – choć jego architektura z całą pewnością nie wszystkim musi się podobać.

Obecnie, poza oryginalnym wyglądem, Pałac Kultury i Nauki przyciąga również ze względu na:

  • znajdujący się na 114 metrze taras widokowy,
  • sale koncertowe, kino i teatr,
  • największy w Polsce ośrodek oświatowo-wychowawczy Pałac Młodzieży,
  • liczne muzea, w tym Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, a także Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii.

Jest też miejscem funkcjonowania innych firm oraz instytucji. Każdy, to zdecydował się na wynajem Mercedesa klasy C lub innego samochodu, powinien uwiecznić ten obiekt na jednej ze swoich fotografii!