ogólna

Wideokonferencja – funkcjonalność, bez której nie obędzie się żadna firma

To oczywiste, że każda branża wyróżnia się czymś pośród innych, a zatem posiada pewne cechy szczególne, których nie zaobserwujemy w wypadku pozostałych. Z drugiej strony, prowadzenie własnej działalności zwykle sprowadza się do tego, aby posiadać swoich pracowników i dobrze nimi zarządzać, a przy tym także stale pozyskiwać nowych klientów, utrzymywać kontakt z obecnymi oraz realizować bieżące działania. Wraz z rozwojem Twojej firmy, zwiększają się potrzeby, a to np. na większe biuro, bardziej zaawansowany sprzęt, czy też na poszukiwanie klientów poza rynkiem lokalnym. Chociaż ma to w konsekwencji prowadzić do większych zysków, bardzo często wiąże się też ze sporą inwestycją.

Wideokonferencja, jak sama nazwa wskazuje jest rozmową prowadzoną na dwóch płaszczyznach, z wykorzystaniem nie tylko dźwięku, ale również obrazu wideo. Pozwala to m.in. na utrzymywanie kontaktu wzrokowego ze swoim rozmówcą lub też obserwacji jego mimiki. W przypadku prowadzenia negocjacji, taka możliwość będzie dla nas bardzo przydatna, gdyż podczas rozmowy telefonicznej znaczniej trudniej jest odczytywać emocje swoich rozmówców.

Wideokonferencja i niezliczona ilość zalet, jakie sobą oferuje

Od kiedy tylko przedsiębiorstwa odkryły szerokie możliwości oferowane przez wideokonferencje, inwestycje dedykowane systemy zaczęły być już na porządku dziennym. Dotychczas, bardzo dużo środków przeznaczano na logistykę związaną z wyjazdami służbowymi, a także na organizację różnego rodzaju spotkań, kongresów itp. Dziś, dzięki wideokonferencjom firmy mają szansę znacznie zredukować koszty, gdyż sporą część zadań mogą wykonywać zdalnie, w ogóle nie opuszczając biura, ani nawet swojego gabinetu.

Tego typu forma kontaktu umożliwia również znacznie bardziej swobodną pracę zdalną, przy jednoczesnym utożsamianiu się z firmą konkretnego pracownika. Wiadomo, jak bardzo jest to istotne, a jak możemy dowiedzieć się z wielu źródeł, nawet potencjalni pracownicy pozytywnie reagują na informację o możliwości pracy zdalnej. To również sygnał, że dany pracodawca otwarty jest również na specjalistów spoza swojej lokalizacji.

Wideokonferencje docenią szczególnie firmy międzynarodowe, które potrzebują wzajemnego kontaktu pomiędzy osobami z różnych krajów na świecie. Konieczność częstych podróży, która towarzyszyła im dotychczas będzie mogła odejść w zapomnienie, ponieważ systemy wideokonferencyjne pozwalają łączyć się ze sobą osobom, niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie się znajdują. 

Spora część wspomnianych wyżej zalet i korzyści, przekłada się dodatkowo na jeszcze jeden bardzo istotny fakt, o którym bezwzględnie nie można zapomnieć. Otóż jest to bardzo dobra wiadomość dla środowiska naturalnego, gdyż wspieram w ten sposób działania ekologiczne. Mniejsza ilość lotów, podróży samochodowych itd., to oczywiście mniejsza ilość zanieczyszczeń wprowadzanych do środowiska.

Dostosowany i zindywidualizowany system do wideokonferencji

Zawsze możemy przetestować wcześniej podstawowe funkcjonalności, które oferuje nam dany system, a wszystkie dzięki wersji demonstracyjnej. Nie warto jednak korzystać z niej nieustannie, gdyż taka wersja nie będzie dedykowana naszej firmie, a oznacza to tylko, że nie będzie w stanie spełnić naszych wszelkich oczekiwań.

Jeśli mamy pewne wątpliwości, warto wcześniej porozmawiać ze specjalistami, którzy z pewnością pomogą nam dobrać odpowiednie rozwiązania. Nowoczesne systemy do wideokonferencji pozwolą nawet na to, aby połączyć ze sobą aż 200 uczestników jednocześnie, co tylko pokazuje, że mamy szansę na organizowanie wieloosobowych spotkań, a nawet kongresów bez utrudnień na płaszczyźnie logistycznej.

Korzyści jest oczywiście znacznie więcej, a tak naprawdę to od naszych potrzeb zależy jedynie, jakie z nich zostaną zastosowane w naszym systemie. Najczęściej nie ma problemy z tym, aby oferta była w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb, a samo wdrożenie przebiega szybko oraz bezproblemowo.