ogólna

Urządzenia gaśnicze – najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy

Wiele jest na rynku nowoczesnych rozwiązań, z których korzystanie okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców – nie tylko jeżeli chodzi o zwiększenie efektywności czy komfort pracy, ale również bezpieczeństwo prowadzonych na co dzień działań. Te uzyskać można przede wszystkim dzięki zainwestowaniu w nowoczesne systemy ochrony przeciwpożarowej – najlepsze będą urządzenia gaśnicze, które dają ogromne możliwości w zakresie natychmiastowego eliminowania jakichkolwiek zagrożeń pożarowych. Na co warto postawić, prowadząc działalność?

Najlepsze urządzenia gaśnicze do budynków firmowych

Wybierając urządzenia gaśnicze, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ich rodzaj oraz komponenty, które wykorzystano w ich produkcji. Nie ulega wątpliwości, że dzisiaj, w tych największych obiektach, odchodzi się od rozwiązań ręcznych, czyli gaśnic obsługiwanych przez wyznaczoną do tego osobę. Oczywiście ich obecność będzie wartościowa, jednak o wiele wygodniejsza i skuteczniejszą alternatywą okażą się automatyczne systemy gaśnicze, które będą w stanie wykryć pożar i samodzielnie go ugasić. Które z nich warto wybrać?

  1. Urządzenia gaśnicze wodne. To rozwiązania, które cieszą się od lat największą popularnością i wybierane są przez tych przedstawicieli przedsiębiorstw, którym zależy na korzystaniu z systemów będących połączeniem wysokiej jakości działania oraz niewielkich kosztów – zarówno tych związanych ze stworzeniem instalacji, jak również eksploatacją całego systemu. Urządzenia gaśnicze zawierają w tym wypadku wodę lub mgiełkę wodną i są w stanie bardzo szybko ugasić pożar – w różnych strefach budynku. Należy przy tym pamiętać, że jest to rozwiązanie, którego nie wolno zastosować w budynkach, gdzie znajdują się urządzenia pod napięciem czy ważne dokumenty – pod wpływem działania wody tego rodzaju mienie może zostać zniszczone.
  2. Urządzenia gaśnicze gazowe. Alternatywa dla systemów wodnych, która zdobywa coraz większą popularność i jest coraz bardziej ceniona przez wielu przedsiębiorców. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zastosowane w nich gazy obojętne są niezwykle skuteczne w przerywaniu reakcji spalania już na poziomie cząsteczkowym. Odbierają ciepło, obniżają tlen w pomieszczeniu i dzięki temu są w stanie błyskawicznie poradzić sobie z zagrożeniem. A przy tym nie pozostawiają po sobie jakichkolwiek zanieczyszczeń i dzięki temu można wykorzystywać je również w tych obiektach, w których nie sprawdzą się wodne systemu gaszące.

Do najpopularniejszych rozwiązań z jednej i drugiej grupy należą instalacje tryskaczowe i zraszaczowe, INERGEN, NOVEC-1230 czy FM-200 – dzięki zainwestowaniu w któryś z tych systemów, będziesz mieć pewność tego, że w przedsiębiorstwie stworzone zostaną idealne warunki do pracy i przyjmowania klientów. Bez ryzyka wybuchu pożaru, co ma niebagatelne znaczenie dla życia przebywających w budynku osób, a także znajdującego się tam mienia.

Urządzenia gaśnicze to nie wszystko!

Pamiętaj, że musisz również wybrać odpowiedni serwis PPOŻ, który zadba o odpowiedni projekt oraz wykonanie instalacji, a także zaopatrzenie się w inne rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie zapewnienie użytkownikom budynku pełnej ochrony przeciwpożarowej. Mowa tutaj między innymi o systemach sygnalizacji pożaru, szkoleniach PPOŻ i wiele innych. Grunt to poczucie bezpieczeństwa!