informacje regionalne

Toskania

Opisując to niesamowite miejsce można rzec, że Toskania stworzona jest z kamiennych domów, strzelistych Cyprów oraz urzekających gajów oliwnych. Przedstawiając klimat stwierdza się, że w naprawdę upalne dni w powietrzu każdy z nas poczuje zapach bazylii, jak i również dojrzałych pomidorów. Jest tu mowa jednocześnie o truflach, które to w tym rejonie są przepyszne. Przedstawiając to właśnie miejsce wielbiciele Toskanii wskazują, iż to zbiór tak zwanych ciasnych miasteczek. Obserwując przebywające tam osoby można podkreślić, że życie w tym miejscu przebiega wolniej. Bowiem poranne godziny rozpoczynane są od espresso w przytulnej kafeterii. Następnie przychodzi czas na sjestę, która trwa niespełna pół dnia.

W tej chwili odbywa się zamykanie wszystkich punktów. Zwiększoną dynamikę dostrzega się dopiero w godzinach nocnych. To właśnie tedy dostrzega się zwiększona ożywienie, które zauważa się do późnej nocy. Ciekawostką dość istotną jest fakt, że Toskania to kraina wina. Duża ilość winnic ukryta wśród zielonych wzgórz jest samą skarbnicą smaków i to dla początkującego smakosza, ale i już dla znawcy tego wspaniałego trunku. Analizując ,,Sztuka Toskanii” warto ukazać, że ogromne bogactwo sztuki toskańskiej przede wszystkim wynikało ze świadomej kultywacji przeszłości, jak i również wielu ambicji prześcigania poprzedników. Zaznacza się, że to właśnie średniowieczne miasta odznaczały się starożytnym pochodzeniem. Natomiast kościoły były wznoszone z kamieni z funkcjonujących rzymskich budowli.

Zwolennicy tego miejsca wskazują, iż Włochy Toskańskie charakteryzują się zatem wyrazistą architekturą. Jednak na szczególną uwagę zasługują malownicze pejzaże. Na uwagę zasługuje również fakt, że takie to tereny Toskanii są określane wyżynno-górzystymi. Powszechnie wiadomo, iż krajobraz ten jest zróżnicowany. Bowiem góry stworzone są z drzew iglastych. Natomiast wzgórza to połączenie gajów oliwnych oraz małych miejscowości, które składają się jedynie z kilku gospodarstw.