prawo i administracja

Rozwód – pomoc adwokata

W obecnych czasach do rozwodów dochodzi częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Powody są różne, jednak niezależnie od nich, często niezbędna jest pomoc dobrego adwokata, który zna się na prawie rodzinnym. Taki specjalista od rozwodów jak chociażby ten: http://adwokat-podgorski.pl/uslugi-prawne/rozwody-wroclaw/ może nam pomóc zmierzyć się z różnymi kruczkami prawnymi, a także ustalić wiuele ważnych kwestii, wśród nich między innymi sprawy związane z opieką nad dzieckiem lub dziećmi.

Pomoc adwokata w czasie rozwodu

Jeżeli decydujemy się na rozwód, warto zawczasu pomyśleć o tym jakie korzyści chcielibyśmy uzyskać. Dla wielu rodziców najważniejszą kwestią jest uzyskanie prawa do opieki nad dzieckiem. Dobry adwokat od rozwodów może w taki sposób przedstawić swoje argumenty, że prawdopodobieństwo uzyskania prawa do opieki przez stronę, którą reprezentuje staje się zdecydowanie większe. Jednak prawnik może pomóc nam również przy innych sytuacjach.

Nieoceniona pomoc adwokata

Poza przyznaniem prawa do opieki, dobry adwokat może nam zapewnić również uzyskanie alimentów w konkretnej wysokości. Jest to dość istotny szczegół, przy czym warto pamiętać, że można ubiegać się zarówno o alimenty dla dziecka, jak i dla współmałżonka. Poza tym dość ważną kwestią jest ustalenie ojcostwa, które ma istotne znaczenie przy tego rodzaju sprawach. Adwokat może pomóc nam uzyskać pomoc prawną w tej kwestii. Jeżeli więc zdecydowaliśmy się na rozwód i pojawia się przy nim problem związany z szeroko pojętą opieką nad dziećmi, warto zwrócić się do prawnika.