aktualności

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce. Na czym polega?

Większość przedsiębiorców zleca pozycjonowanie swojej strony www firmom informatycznym. Nie mają oni pojęcia, na czym polega pozycjonowanie, co wpływa na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Po prostu wpisują w Google wyrażenie „pozycjonowanie Bielsko-Biała” i wybierają firmę, której chcą powierzyć usługi SEO.

Co powinniśmy wiedzieć na temat SEO?

Pozycjonowanie jest czynnością, która sprawia, że nasza witryna internetowa zwiększy swoją widoczność. To kluczowe, jeśli jako właściciele firmy, chcemy zwiększyć ilość wejść na naszą stronę oraz pozyskać więcej klientów. W obecnych czasach posiadanie strony firmowej nie wystarcza. Musi ona znajdować się możliwie jak najwyżej w indeksie Google. Wszystkie firmy walczą o TO 10. Gdy wpiszemy w Google frazę: „sklep zoologiczny”, wtedy wyświetlą nam się wyniki stron internetowych, które są sklepami zoologicznymi. Najczęściej internauci klikają w pierwsze dziesięć stron. TOP 3 oznacza spory sukces. Wtedy liczba wejść na naszą stronę będzie olbrzymia. Jednak nie jest łatwo uzyskać miejsce w pierwszej trójce wyników. Tutaj potrzeba wielu miesięcy pracy oraz wykonania czynności pozycjonowania. Dobrym rozwiązaniem jest zlecić usługi SEO firmie informatycznej, która wykona dla naszej strony firmowej pozycjonowanie. Warto postawić na usługi firmy, która wie jak efektywnie pozycjonować Bielsko-Biała. W obecnych czasach pozycjonowanie jest niezbędne. Bez tego nie mamy szans na odniesienie sukcesu w wyszukiwarce Google. Musimy zdawać sobie z tej kwestii sprawę. Przecież zależy nam na tym, aby nasza firmowa strona była wysoko w Google. Wtedy pozyskamy więcej wejść osób, które staną się naszymi klientami.

Jak algorytm Google ustala pozycje stron?

W sytuacji kiedy użytkownicy wpisują w Google słowa kluczowe, wtedy zwracana jest lista stron www. Kolejność stron www ustalana jest przez algorytmy Google. Niestety nie wiemy, jakie są wszystkie czynniki, które wpływają na pozycję strony www w wyszukiwarce Google. Wiemy natomiast, że na pozycję w Google wpływ mają unikalne treści, dobry tytuł, zdjęcia opisujące dany artykuł oraz zdobywanie linków. Ten ostatni element jest niezwykle ważny. Niestety nie wszyscy wiedzą, jak bezpiecznie zdobywać linki, żeby nie zaszkodzić swojej stronie, którą pozycjonujemy. Wobec tego linkowanie może wykonać dla nas firma, której zlecimy usługi SEO. Wtedy mamy gwarancję, że linki będą dobrze odbierane przez algorytm Google oraz poprawi się pozycja strony www w Google. Taki jest nasz cel. Chcemy, aby naszą stronę internetową odwiedzało jak najwięcej osób. Pozycjonowanie w Bielsku-Biała ma sens, jeśli działamy lokalnie.