aktualności biznes i ekonomia

Porównywarka kredytów

Jeśli Twoja mała firma potrzebuje pożyczki, możesz być skłonny zaakceptować pierwszą ofertę, która pojawi się na Twojej drodze. Ale nie każdy kredyt dla małego biznesu jest właśnie dla Ciebie. W rzeczywistości możesz ograniczać przepływy pieniężne lub zostawiać tysiące dolarów na stole, jeśli nie zastanawiasz się dokładnie, jakiego rodzaju pożyczki potrzebuje Twoja firma. Lub, co gorsza, może się okazać, że nie jesteś w stanie rozwiązać problemu, dla którego potrzebujesz pożyczki. Unikaj tej pułapki, dokładnie zastanawiając się, czego dokładnie potrzebujesz od kredytu na biznes. Istnieje wiele różnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy porównywaniu kredytów. A dobrym narzędziem do szybkiego i dokładnego sprawdzenia kosztów pożyczki jest porównywarka kredytów.

Ile pieniędzy potrzebujesz?

Szukasz pożyczki na biznes, ponieważ potrzebujesz pieniędzy, których nie masz w tej chwili – więc powinieneś mieć pojęcie o tym, ile gotówki szukasz. Ważne jest, aby być elastycznym i realistycznym w zakresie, o który prosisz, ponieważ pożyczkodawca zobaczy to jako odzwierciedlenie tego, jak dobrze rozumiesz finanse i potencjał wzrostu swojej firmy.

Oczywiście, oferta pożyczki, która jest zbyt mała, aby ci pomóc, nie jest warta wzięcia … Chyba że możesz użyć tych pieniędzy, aby rozwiązać problem w inny sposób lub poradzić sobie z innymi wydatkami. Problemem może być także zbyt duża oferta pożyczki. Im większa pożyczka, tym większe płatności – a jeśli nie masz sposobu, aby zamienić ten dodatkowy kapitał w dodatkowe dochody, to po prostu zapłacisz więcej odsetek, niż chcesz lub potrzebujesz.

Ile to kosztuje?

Porównując opcje pożyczki, większość ludzi patrzy na stopy procentowe, aby ustalić, które koszty pożyczki są wyższe. Chociaż ważne jest, aby zrozumieć, ile będzie kosztował ten kapitał, nie chcesz jedynie analizować stopy procentowej potencjalnej pożyczki. Powinieneś poprosić pożyczkodawcę o roczną stopę procentową pożyczki lub APR. Liczba ta uwzględnia dodatkowe opłaty, takie jak opłaty za udzielenie kredytu i opłaty za udzielenie pożyczki, zapewniając dokładniejsze oszacowanie całkowitego kosztu pożyczki. Ponadto nie zapomnij zapytać, czy twoja pożyczka ma karę przedpłaty lub inne dodatkowe koszty. Im więcej wiesz o kosztach opcji, tym lepiej możesz dowiedzieć się, czy Twoja firma może sobie pozwolić na pożyczki, które rozważasz.