aktualności

Piły taśmowe do metalu – ogólna charakterystyka

Do obróbki metali bardzo często używane są rozmaite piły i przecinarki do metalu. Ze względu na to, że muszą być dobrane do ciętego materiału, aby otrzymać odpowiedni kształt i długość, wyróżnia się wiele ich rodzajów. Jakich? O tym poniżej.

Najczęściej spotykane typy pił taśmowych do metalu

Popularnym rozwiązaniem są urządzenia taśmowe. Te szybkie, wydajne przecinarki doskonale radzą sobie zarówno z cięciem łatwo skrawalnych przedmiotów takich jak stal konstrukcyjna i trudno skrawalnych np. stali nierdzewnej. Ze względu na wymogi technologiczne piły taśmowe do metalu dzieli się je na:

  • piły taśmowe pionowe,
  • piły taśmowe poziome.

Wykorzystywane do cięcia różnych materiałów na przykład stali nierdzewnej, stopowej, tworzyw lub materiałów budowlanych. Dlatego wykorzystuje się je w wielu gałęziach przemysłu, choćby budowlanej, maszynowej, narzędziowej. Wykorzystywanie pił taśmowych do metalu w wielu branżach należy do podstaw. Wielu właścicieli warsztatów i zakładów decyduje się na zakup tego urządzenia do swoich pracowni.

Co jeszcze warto wiedzieć o piłach taśmowych do metalu?

Dostępnych jest wiele rodzajów pił taśmowych do metalu, różnią się one nie tylko wielkością i możliwością cięcia grubszych elementów, ale są także zautomatyzowane, co zapewnia wykonywanie precyzyjnych cięć i sprawną pracę.

Decydując się na zakup maszyny do obróbki elementów metalowych, warto zwrócić swoją uwagę na piły taśmowe. Urządzenia te cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników. Są one silne, precyzyjne i szybkie, a tego przecież wymagamy.