ogólna

Ortodoncja dla dzieci na Żoliborzu – jak dokonać właściwego wyboru na tym polu?

Nie tylko dzieci, ale też dorośli ludzie często lękają się jakichkolwiek kontaktów z gabinetami dentystycznymi. To przede wszystkim strach, przed niekomfortowymi doznaniami. Identycznie jest w wypadku dzieci, które to z reguły nie przejawiają entuzjazmu w stosunku do dentystycznych wizyt. Konieczne jest zatem to, aby odpowiednio podejść do wyboru stomatologa dla naszej pociechy, aby już podczas pierwszej wizyty dziecko nie zraziło się do gabinetów lekarskich oraz by nie doszło do żadnych utrudnień, podczas leczenia ubytków zębowych.

Wizyta numer jeden, u dentysty dziecięcego

Kiedy obszarem naszych zainteresowań jest ortodoncja dziecięcia Żoliborz to jedno z wielu miejsc, gdzie warto zabrać swoją pociechę na pierwszą wizytę kontrolną. Po pierwsze – musimy dokonać w pełni świadomego i przemyślanego wyboru. Aktualnie, oferty gabinetów stomatologicznych są bardzo bogate, stąd też warto korzystać z wszelkich dodatków, do których będziemy mieli dostęp. Gabinet może stać się dla dziecka czymś w rodzaju placów zabaw. Dodatkowo, stomatolog może użyć wielobarwnych plomb oraz zastosować rozweselający gaz, który spowoduje, że nasza pociecha będzie odprężona przed zabiegiem.

Gabinet, który dla dziecka okaże się najlepszy…

Dobry dentysta dla dzieci zadba o to, aby jego gabinet był jak najlepiej przystosowany do potrzeb swoich najmłodszych pacjentów. My jako rodzice, powinniśmy to wcześniej zweryfikować. Obecność specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu, czy też organizowanie adaptacyjnych wizyt to szansa, aby zaoszczędzić swojemu dziecku niepotrzebnego stresu. Z uwagi na to, że dziś działa już sporo placówek, które przygotowane są specjalnie dla dzieci, warto postawić na jedną z nich.

Podczas pierwszej wizyty…

Zadbajmy o to, by pierwsza styczność dziecka z ortodontą dziecięcym, okazała się być wizytą adaptacyjną, a podczas niej, nie doszło do przeprowadzania jakiegokolwiek zabiegu. Towarzyszący dziecku stres może być odpowiednio zredukowany, jeżeli wybierzemy taki gabinet, który został zaaranżowany, specjalnie z myślą o najmłodszych pacjentach. Takie miejsca, często swoim wyglądem przypominają salę zabaw, niżeli lekarski gabinet. Spotkamy się tam z wyjątkowymi fotelami stomatologicznymi, licznymi zabawkami, a czasami też z monitorem, gdzie wyświetlane są bajki.

Komputerowe znieczulenie i rozweselenie gazem

Podczas spotkań naszej pociechy ze stomatologiem dziecięcy, bardzo pomocny może okazać się odpowiednio dobrany sprzęt. Kiedy dane dziecko wyjątkowo boi się zabiegu, często stosuje się sedację, czyli innym słowy – podanie gazu rozweselającego, na chwilę przed rozpoczęciem zabiegu. Pozwoli to małemu pacjentowi odpowiednio się zrelaksować, co znacznie pomoże dentyście w zaaplikowaniu znieczulenia oraz przy wszystkich dalszych etapach zabiegu. Pamiętajmy o tym, że jest to metoda w pełni bezpieczna, a szczególnie poleca się ją wszystkim maluchom, którym podczas wizyty towarzyscy duży strach, a niekiedy i panika.

Istnieje także możliwość kompletnego wyeliminowania bólu, a wszystko to dzięki specjalnej metodzie, która bazuje na wykorzystaniu komputera. Co więcej, urządzenie dozuje znieczulenie w pełni bezboleśnie, przy czym oprócz braku bólu, dziecko nie dozna też odrętwienia twarzy. To wszystko to idealne sposoby, które skutecznie niwelują lęk dzieci, przed wizytami dentystycznymi.