ogólna

Nie wiesz jakie słuchawki do telefonu biurowego będą najlepsze? Poznaj najważniejsze kryteria wyboru!

Mamy obecnie do czynienia z bardzo intensywnym rozwojem branży call center, a dodatkowo większość firm stara się zmienić tradycyjną telefonię na tą internetową. Jak wiadomo wymaga to zastosowania odpowiednich słuchawek do telefonu, które będą w stanie służyć zatrudnionym, jako trwałe i komfortowe narzędzie pracy.

Jeżeli chodzi o dobre słuchawki do telefonu jest to temat, który dość regularnie powraca i jest często omawiany. Wcale nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że podczas telefonicznego kontaktu, niezwykle istotna jest jakość dźwięku. W sieci pojawia się wiele pytań dotyczących właśnie tego sprzętu, a klienci często zastanawiają się, na jakie aspekty powinno się zwrócić uwagę, aby była to udana inwestycja. Aby były to wysokiej klasy słuchawki nagłowne do telefonu, musimy zadać sobie wcześniej kilka istotnych pytań i na nie odpowiedzieć.

Jak wyglądają warunki pracy w naszym biurze?

Jest to bardzo istotne, gdyż konkretne modele doskonale sprawdzą się w biurach zamkniętych i odizolowanych, a kompletnie inne na powierzchniach open space, bądź np. na recepcji. Koniecznie zatem weźmy pod uwagę dwa podstawowe kryteria: akustykę pomieszczenia, gdyż od tego będzie zależała wymagana czułość wbudowanego w słuchawki mikrofonu. Istotne będzie też natężenie hałasu w danym miejscu, ponieważ to z kolei warunkuje obecność redukcji szumów w mikrofonie.

Czym charakteryzują się rozmowy, prowadzone w naszym biurze?

Musimy także ustalić, jaki profil słuchawek będzie dla nas odpowiedni, gdyż możemy wybrać zarówno te mono, czyli jednouszne, bądź duo – dwuuszne. To warunkuje także to, jaka konstrukcja słuchawek będzie odpowiednia.

Mając to na uwadze, zastanówmy się jak prezentuje się częstotliwość połączeń w naszym biurze. Kiedy mamy do czynienia z call center lub biurem obsługi klienta, gdzie kontakt telefoniczny jest niemal nieustanny, istotne będzie by słuchawki nagłowne posiadały odpowiednią konstrukcję oraz były bardzo wytrzymałe. Nie bez znaczenia jest też długość rozmów. Gdy te są wyjątkowo długie, zdecydowanie rekomenduje się wybór słuchawek dwuusznych, ponieważ pozwala to na to, że praca słuchowego aparatu będzie przypominała normalne warunki.

Z jakim sprzętem słuchawki będą współpracować?

Tak naprawdę, profesjonalne słuchawki do telefonu dopasujemy do każdego modelu, jeśli tylko ten posiada specjalne gniazdo. Najpopularniejsze modele słuchawek, pozwolą nam nawet na indywidualny dobór końcówki (kabla przyłączeniowego, który musimy dokupić osobno). Jeśli nie jesteśmy pewni co do kompatybilności, najlepiej skontaktować się z obsługą klienta firmy, której urządzenia nas interesują.

Jak prezentują się warunki serwisowania danego sprzętu?

Najczęściej spotkamy się z tym, że słuchawki do telefonu będą posiadać dwu lub trzyletnią gwarancję, na wszelkie techniczne usterki. Zwykle będzie to również gwarancja door-to-door, czyli to sprzedawca zgłasza ją bezpośrednio do producenta, w celu naprawy bądź wymiany na nowy sprzęt. Zapoznając się z warunkami serwisowania, przekonajmy się również o tym, czy konkretny producent będzie też gwarantował nam wsparcie przy mechanicznych uszkodzeniach.