ogólna

Na jakie szlabany parkingowe można się zdecydować?

Wybierając takie elementy jak szlabany parkingowe niezbędne jest zdecydowanie się na odpowiednie rozmiary ramienia. Znaczenie ma określenie jaki przejazd ma być zamykany przez wybierany szlaban. Na tej podstawie można zdecydować się na odpowiednio dopasowane ramię szlabanu.

Różne rodzaje systemów parkingowych

Obecnie stosowane są bardzo różne systemy parkingowe. Decydować można się na:

– systemy hydrauliczne,

– systemy elektromechaniczne.

W przypadku systemów hydraulicznych stosowane są szlabany oparte na mechanizmie hydraulicznym. Takie szlabany parkingowe są w stanie doskonale sprawdzić się podczas użytkowania w miejscach, gdzie musi być realizowana intensywna praca. Dotyczy to takich miejsc, gdzie występuje duża częstotliwość użytkowania szlabanów.

Zabezpieczenie szlabanów parkingowych

W zależności od tego, gdzie będzie montowany szlaban niezbędne jest określenie poziomu zabezpieczeń. Takie zabezpieczenia są w stanie ograniczać możliwość opuszczenia ramienia szlabanu, gdy na linii wjazdu znajdować się będzie człowieka czy samochód. Jednym z typów stosowanych zabezpieczeń są fotokomórki, które posiadają nadajniki oraz odbiorniki wskazujące, kiedy szlaban nie powinien być otwierany.

Bardzo ważne jest zdecydowanie się na takie szlabany, które są w stanie oferować odpowiedni poziom wytrzymałości. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na odporność pozyskanych elementów na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Im trwalsze pozyska się szlabany, tym będą one mogły być znacznie dłużej używane bez ryzykowania zużywania się czy pojawiania się uszkodzeń.