ogólna

Leasing – co to takiego?

Każda firma zajmująca się transportem albo wykorzystująca samochody do realizowania swoich codziennych celów, potrzebuje odpowiednio wyposażonej floty pojazdów. Niestety, zakup nowych aut często jest zbyt drogą inwestycją, dlatego też przedsiębiorcy muszą poszukiwać odpowiednich, dogodnych alternatyw. Jedną z nich jest bez wątpienia leasing. Co to takiego i czy rzeczywiście jest rozwiązaniem, które będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania? Sprawdźmy!

Leasing – co to i dlaczego warto na niego postawić?

Jedną z najlepszych alternatyw dla właścicieli firm, którzy pragną wzmocnić swoją firmową flotę samochodów jest bez wątpienia leasing. Co to? Jest to usługa, która pozwala na zaopatrzenie się w pojazd na długi termin – jest on opłacany w comiesięcznych ratach i może trwać nawet kilkadziesiąt miesięcy. Dzięki temu masz możliwość znacznego ograniczenia kosztów inwestycji i jednocześnie realizowania swoich codziennych celów biznesowych bez jakichkolwiek problemów. Co więcej, często koszty leasingu można odliczyć od podatku, a po zakończonej już umowie wykupić auto po adekwatnie niższej cenie albo… oddać go do wypożyczalni i skorzystać z zupełnie innego, często na podobnych lub jeszcze lepszych warunkach.

W ten sposób każdy przedsiębiorca może bez ponoszenia dużych kosztów zadbać o to, aby w jego flocie znajdowały się wyłącznie pojazdy sprawne, nowoczesne i pozwalające nie tylko na realizację celów biznesowych, ale również poprawianie wizerunku firmy. A to nie wszystkie korzyści, jakie płyną z takiego rozwiązania! Dlaczego jeszcze warto postawić na leasing samochodów?

Duży wybór nowoczesnych samochodów

Leasing samochodów jest rozwiązaniem tak popularnym nie tylko ze względu na atrakcyjne warunki współpracy, ale również ogromne możliwości, jakie daje wszystkim właścicielom firm. Firmy go oferujące zapewniają bowiem bardzo duży wybór różnego rodzaju pojazdów. Znajdziesz wśród nich modele najpopularniejszych marek, takich jak Audi, BMW, Mercedes, Toyota, Volvo i wiele innych – w ten sposób pozyskasz wymarzony pojazd, który jednocześnie pozwoli Ci na skuteczne realizowanie swoich codziennych celów biznesowych.

Możesz też postawić na samochody o różnych parametrach i z rozmaitych segmentów – w tym auta klasy A, B i C, a nawet dostawcze, które również mogą być bardzo wartościowe, szczególnie dla firm transportowych.

Dowolna długość leasingu

Leasing aut jest popularny również z innego względu – umożliwia korzystanie z pojazdu na dostosowany do potrzeb wynajmującego czas. Najczęściej jest to bardzo długi termin – nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy, dzięki czemu możesz planować długoterminowo i mieć pewność, że przez cały ten okres do Twojej dyspozycji będzie nowoczesne auto o doskonałym stanie technicznym.

Z długością leasingu wiąże się również inna bardzo duża korzyść – usługi serwisowe, przeglądy czy wymiany opon znajdujące się w koszcie usługi. Dzięki temu w przypadku konieczności wizyty w warsztacie nie będziesz musiał ponosić dodatkowych, często dużych kosztów usługi naprawy itd.

Minimum formalności

Z pewnością dla każdego przedsiębiorcy czas to pieniądz, więc możliwość skorzystania z usług, które nie wymagają wielkiego poświęcenia czy angażowania mnóstwa godzin jest niezwykle istotne. W przypadku leasingu samochodów nie musisz się tego obawiać – formalności są naprawdę minimalne i pozwolą Ci szybko skorzystać z wybranego pojazdu.

Wystarczy, że skorzystasz ze specjalnego formularza zamówienia, który znajduje się na stronie internetowy danej firmy leasingowej. Wybierzesz tam wybrany model, określisz termin leasingu i wszelkie niezbędne opcje. A potem tylko podpiszesz umowę we wskazanym miejscu i będziesz mógł cieszyć się maksymalnym komfortem jazdy!

Atrakcyjne ceny i oszczędności

Leasing oferowany przez nowoczesne firmy nie jest drogi i pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. A to przecież bardzo istotne z punktu widzenia działalności gospodarczej – sprawdź zatem, że to działa i realizuj swoje cele biznesowe skuteczniej, niż dotychczas!