aktualności

Jakie tabletki nasenne?

Wszyscy wiemy, jak ważnym elementem naszego życia jest sen. Jest także elementem, o którym mało wiemy. Zapotrzebowanie na sen różni się znacznie u zwierząt i waha się od dwóch do nawet dwudziestu godzin na jedną dobę. Zapotrzebowanie na sen u ludzi zmienia się z wiekiem. Wiele zależy od naszego wysiłku. Dla osób, które mają problemy z zasypianiem, przewidziane są skuteczne tabletki na sen.

Jakie mogą być problemy ze snem?

Warto wcześniej wspomnieć o tym, że osoby dorosłe z reguły potrzebują od sześciu do ośmiu godzin snu na dobę. U dzieci czas snu to nawet jedenaście godzin. Jak widać różnica jest spora i znacząca. Małe dzieci śpią nawet piętnaście godzin dziennie. W razie wystąpienia niedoboru snu, obniża się nasza sprawność psychofizyczna. Obok tego problemu nie możemy przejść obojętnie. Sprawa jest niezwykle poważna, gdyż niedosypiając czujemy się źle oraz jesteśmy zmęczeni następnego dnia. Pojawia się zaburzenie nastroju, mamy spowolnione reakcje, obniżoną motywację, nie potrafimy się odpowiednio skupić. Gdy mamy problem ze snem, ma to negatywny wpływ na wiele różnych i niezbędnych funkcji organizmu. Brak snu w dłuższym terminie może prowadzić także do wielu chorób.

Dlaczego brak snu jest poważnym problemem?

Gdy mamy problemy z zasypianiem lub też często budzimy się w nocy, wtedy o poranku dopada nas uczucie zmęczenia. Pojawia się stres. Wobec tego powinniśmy udać się do lekarza, który przepisze nam odpowiednie tabletki nasenne, żebyśmy nie musieli męczyć się w nocy, nie potrafiąc zasnąć. Na rynku są także tabletki nasenne, które można kupić bez recepty. Można je nabyć w każdej aptece. Jednak często nie są one tak skuteczne i tak pomocne, jak te leki zapisane nam przez lekarza. O tym warto pamiętać. Dobrze jest również wiedzieć, jak wygląda skład konkretnych tabletek nasennych, które chcemy zażywać. Nie możemy bowiem być uczuleni na chociaż jeden składnik tabletek nasennych, gdyż wtedy może to negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. W razie pojawienia się problemu ze snem lub częstym budzeniem się w nocy, zacznijmy działać. Tabletki nasenne okażą się skutecznym środkiem.