ogólna

Jak wyglądają rękawice nitrylowe?

O rękawiczkach lateksowych chyba już słyszał każdy. Wielu z nas ma je nawet w domu, bo często przydają się przy wykonywaniu różnych czynności w domu czy w na działce. Co natomiast wiadomo o rękawiczkach nitrylowych?

Czym są rękawice nitrylowe?

Wspomniane rękawice nitrylowe są, można powiedzieć, całkiem znaną alternatywą dla rękawiczek lateksowych, winylowych czy foliowych. Nie wszyscy może znają je z nazwy, ale z wyglądu jak najbardziej. Stosuje się je w różnych branżach – przemysłowych i medycznych. Od lateksowych różnią się przede wszystkim tym, że są tworzone z kauczuku syntetycznego.

Do czego rękawice nitrylowe?

Niewątpliwie rękawiczki nitrylowe klasy przemysłowej to świetny wybór w przypadku zastosowań wymagających bezpośredniego kontaktu z silnymi środkami chemicznymi, a także rozpuszczalnikami, które wykorzystywane są przy sprzątaniu oraz w przemyśle motoryzacyjnym i chemicznym. Rękawiczki te, biorąc pod uwagę medycynę, stosowane są w branży jak np. opieka zdrowotna, stomatologia i ratownictwo. Z jednej strony zapewniają bezpieczeństwo obsłudze medycznej, a z drugiej zaś, gwarantują pacjentowi higienę, jakiej od obsługi medycznej oczekuje.

Podsumowanie

Rękawiczki z nitrylu są dziś coraz popularniejsze. Może dlatego, że można je wykorzystać w szerokim zakresie. Służą medykom i pracownikom z branży przemysłowej. Tak naprawdę może je kupić każdy z nas, chociażby tylko po to, aby bezpiecznie użyć jakiegoś środka chemicznego, ale także zagrażającego zdrowiu i bezpieczeństwu użytkownika.