ogólna

Ile trzeba zapłacić za obiad i atrakcje na Majorce?

Kiedy zaczynamy snuć plany dotyczące urlopu, bardzo często bierzemy pod uwagę Majorkę. I nie ma co się dziwić – to przepiękna wyspa. Jednak warto wcześniej zorientować się, ile ten pobyt będzie kosztował. Wbrew pozorom ceny mają duże znaczenie.

Ceny obiadów i pozostałych posiłków

Wiadomo, że jeśli ktoś prowadzi regularne życie na majorce, czyli po prostu tam mieszka, to nie interesuje się za bardzo cenami obiadów serwowanych w restauracjach. Jednak turyści jak najbardziej są tym tematem zainteresowani, ponieważ chcą wiedzieć, na jakie wydatki muszą się przygotować. Trzeba liczyć się z tym, że ceny te każdego roku mogą być inne, mogą wzrastać. I tak za średnio smakowy posiłek trzeba zapłacić około 10-12 euro. Mając tu oczywiście na myśli jedną z niedrogich restauracji. Poziom restauracji, jakość posiłków oraz ich ilość, mają wpływ na cenę końcową tej kulinarnej uczty. Na przykład za zestaw przystawek tapas trzeba zapłacić 3,50-5 euro, zależnie od ich wielkości. Owoce morza, jeśli są podawane w formie przystawek, kosztują 4-6 euro. Za kawałek pizzy trzeba zapłacić 3-4 euro. Sam kebab kosztuje 5 euro. Wybierając zestaw fastfoodowy, należy liczyć się z kosztem 7-8 euro. A co z piciem? Cena kawy wynosi 1,50-2,50 euro, wody 1-2 euro, a coli 1,50-2 euro. Jeśli ktoś życzy sobie piwo, musi za nie zapłacić 2-4,4 euro. Posługując się wyszukiwarką, można znaleźć niejeden blog o Majorce, który jest poświęcony tej tematyce. Można więc sprawdzić aktualne ceny posiłków, konkretnych dań oraz doszukać się podpowiedzi, gdzie warto jeść, aby poznać tamtejsze smaki, a nie wykosztować się zbyt mocno.

Ile euro trzeba mieć, by skorzystać z atrakcji?

Jeśli ktoś żyje na Majorce przez cały czas, to raczej nie zwiedza. Na urlop wybiera się w inne części świata. Jednak turyści są mocno zainteresowani cenami, jakie obowiązują na tej wyjątkowej wyspie. O atrakcjach można by wypowiadać się bardzo długo. O ich cenach również. Warto natomiast wspomnieć o tych najczęściej wybieranych, popularnych czy może inaczej, wartych uwagi. Podobnie jak w przypadku jedzenia, tak i tu, ceny mogą się różnić. Za pociąg do Soller trzeba zapłacić 32 euro. Bilety do jaskini smoka dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat kosztują 8 euro, dla starszych od 13 roku życia 15 euro. Warto też wybrać się do Zoo Natura Parc, gdzie bilety z takim samym podziałem wiekowym kosztują 9 euro i 15 euro. Kolejna sprawa to akwarium w Palmie. Ceny biletów to 14 euro i 22 euro. Dla dzieci i dorosłych bilet do Katmandu Park kosztuje 27 euro. Jest jeszcze rezerwat przyrody La Reserva de Puig Galatzó, do którego wejściówka kosztuje 7 euro dla dzieci oraz 14 euro dla młodzieży i dorosłych. Ceny nie powinny być powodem do rezygnacji z atrakcji, ale znając je wcześniej, można po prostu łatwiej dokonać wyboru tych, na które poszczególnych turystów po prostu stać.

Jedzenie i atrakcje to chyba największa część wydatków, z jakimi muszą zmierzyć się turyści. Jednak prawda jest taka, że nie jedząc i nie korzystając z tych wszystkim atrakcji, jakie przygotowano z myślą o zwiedzających, wyjazd na Majorkę nie ma większego sensu. Co prawda są piękne widoki i można też pójść na plażę, ale spędzając tam, choć kilka dni i woda może w końcu się znudzić. Warto więc wcześniej dobrze przemyśleć i zaplanować ten wyjazd. Niewątpliwie wpłynie to na jakość pobytu, samopoczucie i zadowolenie. Będąc już na miejscu, tak naprawdę szkoda jest czasu na tego typu przemyślenia i doszukiwanie się informacji dotyczących atrakcji, restauracji, poszczególnych dań i tak dalej.