ogólna

Czym zachwyci nas długoterminowy wynajem aut?

Możliwość posiadania samochodu prosto z salonu to przywilej, na który pozwolić sobie mogą jedynie nieliczni. W większości wybieramy pojazdy używane, gdyż rynek związany z nimi jest bardzo rozbudowany, oferty nigdy nie brakuje, a ceny wydają się być dość atrakcyjne. Z drugiej strony istnieje mnóstwo innych metod, dzięki którym możliwe jest finansowanie samochodów, a te stają się coraz bardziej popularne. Jeden z ciekawszych sposobów to najem długoterminowy, który możliwy jest zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych.

Długoterminowy wynajem aut daje się poznać, jako opcja dla każdego, kto marzy o posiadaniu samochodu prosto z salonu, jednak nie ma takich możliwości finansowych, aby dokonać zakupu gotówkowego lub też istnieją nikłe szanse na uzyskanie kredytu samochodowego. W tym wypadku, otrzymujemy możliwość użytkowania konkretnego pojazdu, a wszystko to w zamian za regularne, comiesięczne opłacanie rat o konkretnej wysokości. Wszystko zależy od marki, modelu, segmentu, wyposażenia i wielu innych kwestii, które z pewnością będą przedstawione nam przez osobę odpowiedzialną za ofertę.

Co warto wiedzieć o długoterminowym wynajmie aut?

Należy zacząć od tego, że w przeciwieństwie do normalnego posiadania samochodu na własność, czy to nowego czy używanego, tutaj odpada nam spora ilość obowiązków. Jak wspomniano wyżej, koszty wszystkich działań związanych z użytkowaniem auta leżą po stronie firmy, dlatego my nie musimy się o nic martwić. Takie działania, jak np. sezonowa wymiana ogumienia, serwisowanie, wykonywanie przeglądów technicznych, a także ewentualne naprawy, zostaną wykonane za nas. My musimy jedynie dbać o to, aby samochód był zatankowany.

Istotną sprawą jest też limit kilometrów, którego nie powinniśmy przekraczać. Najczęściej zaczynają się one od 10 tysięcy kilometrów, a jest to odległość, której raczej nie pokonuje osoba, która głównie porusza się po mieście. Z drugiej strony, przekroczenie tej granicy, może wiązać się z dodatkowymi kosztami, dlatego limit warto dostosować do swoich potrzeb.