biznes i ekonomia ogólna

Czym są tak popularne ostatnio biura serwisowane

Ostatnio coraz bardziej odchodzimy od popularnego i typowego dotychczas modelu biura z kilkoma współpracownikami. Rezygnujemy z niego na rzecz spędzenia większej ilości czasu w domu, z rodziną, ale również ze względu na oszczędność. Z tego samego powodu wiele firm, czy przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie ze stosunkowo nowego rozwiązania, jakim są biura serwisowane. Są to biura, w zasadzie niczym nie różniące się od typowych lokali, które wynajmujemy, aby umieścić w nich powierzchnię biurową. Różnią się jednak tym, że płacąc za nie taką samą lub bardzo zbliżoną do wynajmu zwykłego lokalu kwotę, otrzymujemy nie tylko powierzchnię biurową, ale również podstawowe usługi niezbędne w każdej firmie. Pozwala to na wprowadzenie oszczędności w swojej firmie albo na zaoszczędzenie pieniędzy na start, co na pewno zaprocentuje w przyszłości, w miarę rozwijania się działalności.

Wynajem biura serwisowanego – co obejmuje?

Wynajem takiego biura obejmuje między innymi konsultacje w zakresie prawa, księgowości oraz obsługę informatyczną. Specjaliści, wykwalifikowani w tych dziedzinach, służą pomocą w tym samym miejscu, w którym możesz wynająć biuro. Umożliwia to zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale również czasu, gdyż wszystkie niezbędne usługi znajdziesz w tym samym miejscu – wystarczy, że otworzysz drzwi swojego biura. Ponadto, nie musisz czekać, aż dany specjalista cię przyjmie, gdyż są oni do Twojej dyspozycji, kiedy tylko będziesz potrzebował pomocy (w określonych godzinach pracy). Oczywiście jest to rozwiązanie, które oferuje większość biur serwisowanych. Warszawa jest pod tym względem przykładem, gdzie tego typu usługi rozwinęły się bardzo dobrze, gdyż setki osób posiadających niewielkie przedsiębiorstwa lub działalność jednoosobową, decyduje się na skorzystanie z nich. Poza wspomnianymi wyżej usługami i pomocą specjalistów, biura serwisowane zawierają całe niezbędne wyposażenie. Znajdziesz tam sprzęty biurowe, takie jak ksero, komputer z drukarką i skanerem oraz wszelkiego rodzaju inne niezbędne rzeczy w zakresie podstawowego sprzętu biurowego.

Czy warto zdecydować się na skorzystanie z biura serwisowanego?

Jeśli Twoja działalność jest niewielka, tego rodzaju biuro będzie dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj firmy, które zajmują się ich wynajmem oferują przestrzeń biurową odpowiednią dla jednej osoby lub całego zespołu do czterech, pięciu osób. Biorąc pod uwagę, że korzystając z biur serwisowanych, masz zapewnione całe wyposażenie, nie musisz martwić się o meble, urządzenia, czy automat do kawy, Zazwyczaj wszystko to jest już zawarte w wyposażeniu biura, za które zapłacisz więc porównywalnie mniejszą kwotę, niż decydując się na wynajem lokalu, zakup niezbędnych rzeczy oraz obsługę prawnika, czy księgowego. Biura serwisowane w Warszawie i innych większych miastach są więc na pewno ciekawą propozycją dla małych firm.