aktualności edukacja ogólna

Czy warto powierzyć komuś prowadzenie bloga firmowego?

Niejeden przedsiębiorca i niejednokrotnie zresztą zastanawiał się nad tym, aby założyć własnego bloga. Tego typu działania jednak z powodu braku czasu na wszystko, najczęściej odkłada się w czasie. Może więc warto zlecić to fachowcom?

Agencja reklamowa wykona bloga, a copywriter napisze artykuły

Teraz nie trzeba zaprzątać sobie myśli blogiem firmowym, gdyż zarówno stworzyć go, jak i poprowadzić, może ktoś zupełnie inny. Ktoś, kto dobrze się na tym zna. Aktualnie ciekawy wizualnie i niezwykle funkcjonalny blog seo tworzy niejedna agencja reklamowa i tak zwana interaktywna. Wystarczy tylko zainteresować się ofertą jednej z nich. Skorzystanie z tej usługi gwarantuje z jednej strony odciążenie, a z drugiej zaś pewność, że blog ten będzie przynosił korzyści w kolejnych latach i pozytywnie wpływał na pozycjonowanie firmowej strony, czy sklepu internetowego. Pisanie i publikowanie artykułów można natomiast zlecić copywriterowi. Wystarczy przekazać mu informacje dotyczące treści jaką ma opracować. Nie jest to jednak konieczne. Czasem warto zdać się na doświadczenie tych specjalistów.

Dlaczego warto zlecić prowadzenie firmowego bloga?

Z wielu powodów warto zlecić prowadzenie własnego bloga komuś takiemu jak copywriter. Ma przede wszystkim doświadczenie w pisaniu artykułów blogowych. Pisze je zgodnie z zasadami języka polskiego i korzystnie pod kątem seo. Dzięki temu może to być blog pozycjonujący stronę firmową. Z jednej strony będzie źródłem porad i cennych informacji dla czytelników, klientów, a z drugiej zaś narzędziem mającym wpływ na pozycję strony firmowej czy sklepu w wynikach wyszukiwania. Ktoś, kto specjalizuje się w sprzedaży lodówek albo artykułów motoryzacyjnych, nie będzie wiedział jak pisać artykuły, by spełniały wymogi stawiane przez Google. Może natomiast opracować treść ekspercką, która będzie podpowiadała jak poszczególne elementy użytkować, jak dokonać wyboru, w jaki sposób przeprowadzać ich konserwację itd. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby te informacje, swoją wiedzę przekazał copywriterowi. Wówczas ten ubierze to wszystko w korzystne dla czytelnika słowa. Zrobi to w taki sposób, że czytelnik nie tylko zechce zaglądać na bloga regularnie, ale również zainteresuje się ofertą dostępną na stronie firmowej lub w sklepie. Dziś usługi prowadzenia blogów firmowych wcale nie są drogie. Jest duża konkurencja, a to ma wpływ na obniżkę cen.

Podsumowując, zlecanie prowadzenia bloga firmowego, jak i zresztą utworzenie go również, ma sens. Co więcej, zapewnia firmie mnóstwo korzyści. Przede wszystkim można pozbyć się problemu, bo specjalista, który się tym zajmie, odciąży przedsiębiorcę oraz jego pracowników. Po drugie zyska naprawdę profesjonalnego bloga, na którym będą regularnie pojawiały się merytoryczne treści spełniające wymogi seo. Ze względu na nieduże koszty usługi, a z kolei całkiem spore korzyści dla firmy, warto dziś korzystać z tych możliwości. Trzeba tylko znaleźć dobrego copywritera i specjalistę, który wykona samą stronę bloga. Im bardziej profesjonalnie to zrobi, tym lepszy efekt inwestor uzyska.

SEM ASSISTANT Mateusz Kozłowski
ul. Opoczyńska 9/5
02-522 Warszawa
NIP 5711652076
WWW http://mateuszkozlowski.pl