biznes i ekonomia motoryzacja

Czemu leasing to najlepsza opcja?

Prowadzisz działalność gospodarczą? Potrzebny Ci samochodów? Zobacz, jakie korzyści przyniesie Ci zakup auta na leasing. To zdecydowanie jedna z najkorzystniejszych form finansowania zakupu samochodu, jeżeli prowadzisz własną firmę.

Czym jest leasing?

Leasing to forma dzierżawy, wypożyczenie samochodu z jednoczesnym prawem do jego wykupu po zakończeniu umowy. Oczywiście nie musimy decydować się na zakup leasingowanego pojazdu, wszystko zależy od nas, to my podejmujemy decyzję, czy samochód zostaje z nami, czy też nie. Obecnie można korzystać z dwóch form leasingu. Pierwszy to leasing operacyjny, który jest zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem. W tym wypadku transakcja jest traktowana, jak zwykła usługa, dlatego do raty zawsze doliczany jest podatek VAT. W tym wypadku samochód nie musi być amortyzowany, przy czym rata netto leasingu jest zaliczana, jako koszt uzyskania przychodu. Jeżeli chodzi o VAT to odliczamy 50% albo 100% w zależności od tego, czy samochód jest przeznaczony na cele firmowe czy mieszane. Drugą formą leasingu jest finansowy i ten jest zdecydowanie dużo rzadziej wybierany. To forma kredytu samochodowego, tak więc pojazd jest amortyzowany przez twoją firmę, VAT jesteś zobowiązany zapłacić za cały okres z góry. Decydując się na przykład na peugeot leasing możemy wpłacić niewielki wkład własny, pozostałe płatności to raty leasingowe oraz odkup samochodu, który wynosi od 1%-50% wartości pojazdu, jego wysokość jest ustalana jeszcze przed podpisaniem umowy. To koszt, jaki leasingobiorca będzie musiał ponieść, jeżeli po zakończeniu współpracy zdecyduje się odkupić samochód od firmy leasingowej i mieć go na własność. Oczywiście odkup nie jest obowiązkowy.

Kto może ubiegać się o leasing?

Decydując się na samochód peugeot w leasingu, trzeba mieć na uwadze to, że musimy spełniać pewne warunki. Nasza firma musi dobrze prosperować i być wypłacalna, to jest najważniejsza kwestia. Nikt nie da nam leasingu, jeśli biznes nie będzie generował odpowiednich przychodów. Firma leasingowa przeprowadzi ocenę ryzyka – sprawdzi naszą historię w BIK, dowie się, czy nasza firma nie figuruje w bazie dłużników itp. To standardowe procedury, jeżeli interesuje nas wzięcie peugeota w leasing czy samochodu innej marki. Procedury przedleasingowe mogą być uproszczone albo pełne. W przypadku pierwszej opcji nie będziemy zobowiązani do przedstawiania dokumentacji o sytuacji finansowej firmy, jedne do będzie nam potrzebne to dowód osobisty. Jeżeli będziemy musieli przejść pełną procedurę, wówczas trzeba nastawić się na kompletowanie różnego rodzaju dokumentów – deklaracji podatkowych itp.

Obecnie nie ma korzystniejszego sposobu na pozyskanie samochodów dla swojej firmy, dlatego bez wątpienia warto rozważyć takie rozwiązanie, jeśli planujemy zakup samochodu. Umowy leasingowe są proste, transakcja przebiega na jasnych warunkach, co więcej mamy opcję wykupienia pojazdu. Peugeoty w leasingu to dobra opcja, gdyż ta marka ma dobre, bezawaryjne samochody w dobrych cenach.