ogólna

Co warto wiedzieć, zanim postawimy na implanty zębów w Warszawie?

Aktualne kanony piękna i urody, są bardzo ściśle powiązane ze zdrowym i estetycznym uzębieniem, którego wynikiem może być lśniąc i zniewalając uśmiech. Warto również wiedzieć, że to też niezwykle istotne ze zdrowotnego punktu widzenia, gdyż pełne uzębienie jest jednym z warunków prawidłowego funkcjonowania organizmu, a braki w nim mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Mimo tego, że to dość trapiący problem, protetyka, a już na pewno implantologia doskonale wie jak temu zaradzić!

Kiedy chcemy postawić nam implanty zębów Warszawa okaże się jednym z lepszych miejsc, gdzie uda się nam odnaleźć gabinet, który zaoferuje nam usługę w korzystnej cenie. Należy także odwiedzić wcześniej Internet, aby zorientować się, jak prezentują się cenniki u protetyków w innych miastach, co pozwoli nam się przekonać, czy znaleźliśmy dobrą ofertę, czy lepiej szukać dalej.

Co charakteryzuje implanty zębowe?

W kwestii wizualnej uznaje się, że implanty zębowe są zbliżone wyglądem do tulei bądź śruby. Najczęściej wykonuje się je z czystego tytanu, ponieważ jest to pierwiastek, który nasz organizm świetnie toleruje oraz pozwala nam połączenie się kości z implantem. Co więcej, doskonale radzi sobie z obciążeniami, jakie znoszą wszystkie korzenie zębów.

Usadowione na implantach zęby, mają wyglądać prawie identycznie jak te naturalne. Części metalowe implantu, są umiejętnie osłonięte przez dziąsła oraz powierzchnię ceramiczną korony. Istotne, aby nowy ząb nie wyróżniał się wśród pozostałych zębów. Implantolog dołoży wszelkich starań, aby jego walory estetyczne były zachowane, a całość była spójna.

Dla bezproblemowego przyjęcia się implantów stomatologicznych w naszym organizmie, wymaga się spełnienia pewnych warunków. Będą to z pewnością kryteria kwalifikacji do zabiegu, prawidłowo przeprowadzone procedury chirurgiczno-protetyczne oraz wysoki poziom współpracy lekarza z pacjentem. Celem jest doprowadzenie do osteointegracji, czyli procesu kiedy implant, trwale łączy się z kością. Pozwala to zapewnić nas o tym, że wszystko będzie stabilne, a zastosowanie odbudowy braku zębowego stanie się możliwe.

Równie istotne…

Zdaniem stomatologów – sytuacja, w której dochodzi do odrzucenia implantu zębowego, ma zwykle podłoże w nieodpowiedniej higienie jamy ustnej, nadmiernym paleniu tytoniu oraz nieleczonej paradontozie. Wszyscy, którzy posiadają implanty zobowiązani są do niezwykłej dbałości o nie, na równie wysokim poziomie jak o swoje zęby. Najwyższy poziom higieny jamy ustnej, to zupełna podstawa.

Implanty to możliwość dla większości z nas, chociaż stomatolog poinformuje nas o przeciwwskazaniach. Mimo ogólnemu przeświadczeniu, wiek oraz różne urazy oraz choroby zębów nie stanowią tutaj problemu. Co więcej, to często są właśnie wskazania do zastosowania leczenia implantologicznego.

Z czasem, implantologia się zmieniła, a to oznacza, że doświadczyła dynamicznego rozwoju. Jeszcze kiedyś, cały proces mógł trwać do kilku miesięcy, dzisiaj jednak możemy oczekiwać, że wykonanie implantu zęba wraz z koroną protetyczną zamknie się podczas jednego dnia. Cały proces, przeprowadza się w ogólnym lub miejscowym znieczuleniu, co zwykle poprzedza się precyzyjnymi badaniami pacjenta oraz nowoczesną diagnostyką radiologiczną.