ogólna

Co oferują dobre firmy szkoleniowe?

Jako właściciel firmy zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne są szkolenia. Bez nich ani Ty, jako właściciel firmy, ani żaden z Twoich pracowników nie będzie wykonywał swojej pracy efektywnie. Firmy szkoleniowe zapewniają duży dostęp do wiedzy oraz do praktycznych umiejętności, co można wykorzystać do budowania silnej marki.

Dla kogo doradztwo biznesowe?

Doradztwo biznesowe to usługa kierowana przede wszystkim do właścicieli firm, zarówno tych mniejszych, jak i dużych przedsiębiorstw.Firmy szkoleniowe posługują się wieloma metodami i technikami, idealnie dopasowanymi do rodzaju prowadzonej działalności i indywidualnych wymagań.

Szkolenia dla właścicieli firm – jesteś właścicielem firmy jednoosobowej, albo masz mikro działalność? Zapewne masz wiele na głowie i to do ciebie należy zarządzanie projektami, kontakt z klientami, marketing firmy, finanse i wiele innych rzeczy. W małej firmie nikt nie zrobi tego za Ciebie. Co jednak, jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy i przez to cierpi Twoja firma? Oczywiście należy się doszkolić. Samokształcenie jest niezwykle ważne, gdyż to ono sprawia, że firma może się rozwijać.

Szkolenia kadry managerskiej, liderów – w większych firmach na czele działów stoją managerowie oraz liderzy zespołów. Aby mogli oni odpowiednio zarządzać projektami i być cenionymi liderami w firmie, muszą mieć nie tylko odpowiednią wiedzę z zakresu przywództwa i motywowania zespołu, ale również umiejętności praktyczne. Z pewnością warto dla tej grupy pracowników postarać się o jak najlepsze szkolenia.

Szkolenia dla pracowników – nie tylko właściciel firmy czy też kadra managerska powinna brać udział w szkoleniach. Szkolenia biznesowe ważne są również dla niższej kadry w firmie. Wielokrotnie to właśnie oni są filarem firmy – mają kontakt z klientami, zajmują się obsługa klienta oraz negocjacjami. Firmy zajmujące się doradztwem biznesowym bardzo często oferują szereg szkoleń dla pracowników. Warto podkreślić, że wiele szkoleń może być dofinansowanych z różnych programów działających w poszczególnych województwach.

Współpraca firmy szkoleniowej z klientem

Współpraca firmy szkoleniowej z klientem może przebiegać bardzo różnorodnie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta, jego czasu i wymagań, ale również od specyfiki pracy firmy konsultingowej. Najczęściej, najlepsze firmy konsultingowe takie jak AkatConsulting opierają się głównie na kontakcie z klientem i jego potrzebach. Na pierwszym planie zawsze jest dobro klienta i jego pracowników. Dlatego też wykonuje się bardzo dokładną i rzetelna analizę potrzeb. To od niej zależy to, jakie działania zostaną podjęte w dalszej kolejności. Jak to się odbywa? Analizą potrzeb zajmują się doświadczeni trenerzy. Są to praktycy z bardzo dużym doświadczeniem biznesowym. Prowadzą oni rozmowy z klientem, który oczekuje realnego wsparcia w konkretnej spawie. Do ich dyspozycji są różnorodne narzędzia, dzięki którym można zebrać najważniejsze informacje o problemach w firmie oraz najważniejszych potrzebach, które mogą faktycznie wpłynąć na kondycje firmy, poprawienie wyników sprzedażowych lub jej wizerunek. Na podstawie zebranych informacji, tworzona jest koncepcja. Oczywiście musi być ona uzgodniona z klientem i ściśle dopasowana do potrzeb, ale też do oczekiwań. Następnym krokiem jest realizacja pomysłów. Odbywa się ona najczęściej poprzez szkolenia, ale również poprzez warsztaty. Szkoleniowcy wykorzystują najbardziej skuteczne metody, zarówno w teorii jak i w praktyce, aby jak najszybciej wdrożyć materiał i jak najskuteczniej pomóc firmom i poszczególnym pracownikom, którzy zgłosili się o pomoc.

Pomoc w dofinansowaniu szkolenia

Szkolenie może zostać dofinansowane, nawet do 80% kwoty całego szkolenia. Jeżeli chciałbyś, aby Twoi pracownicy mogli odbyć szkolenie, jednak nie masz na to funduszy, warto zgłosić się do dobrej firmy szkoleniowej, która pomoże w uzyskaniu funduszy. Na czym polega pomoc? W dobraniu odpowiedniego szkolenia, a później w sporządzeniu odpowiedniego wniosku.