aktualności sklepy internetowe

Co musisz wiedzieć o pozycjonowaniu

Pozycjonowanie, pomimo, że jest jednym z ważniejszych czynników prawidłowego funkcjonowania stron internetowych, to nadal nie wiele osób wie o co w tym tak naprawdę chodzi.  

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych? 

Na początku warto zaznaczyć, że pozycjonowanie UK oraz SEO to dokładnie to samo. Zlecenie tej czynności firmie informatycznej powoduje podjęcie konkretnych działań na twojej stronie. Innym ważnym elementem pozycjonowania to działania poza twoją witryną. Jednym z głównych działań tego typu jest umieszczanie na cudzych stronach informacji o twojej stronie razem z odpowiednim podnośnikiem. Najczęściej jest to tekst, po kliknięciu którego internauta przenosi się na twoją stronę internetową. Można to z powodzeniem porównać do wizytówek. Wymieniając się wizytówkami z zaprzyjaźniona firmą klienci tejże firmy zauważają, że poleca ona twoje usługi, a także chętniej odwiedzają twoją firmę. Sytuacja podobnie się ma w Internecie. Odnośniki z zaprzyjaźnionej strony dają możliwość odwiedzającym do tego by zajrzeli na twoją stronę. takie powiązania stron są łatwo zauważalne przez wyszukiwarkę Google. Jeżeli algorytmy Google zauważają może wartościowe witryny odnoszą się do twojej strony to z automatu podwyższają twoją pozycję na liście wyszukiwarek. Sytuacja ma się podobnie jak w życiu codziennym im więcej osób cię poleca tym więcej masz odwiedzin. Tym samym znajdujesz lepszą renomę łatwiej cię znaleźć, gdy ktoś jest zainteresowany usługami z twojej branży. Tak w skrócie można opisać działania podejmowane poza twoją stronę internetową.  

Którą firmę pozycjonerską wybrać? 

Jeszcze kilka lat temu pozycjonowanie UK mogła się zajmować jedna osoba. Wykorzystywano do tego specjalny program, w którym wpisywano adres strony, a następnie wykonywał on szereg czynności niewymagających ingerencji człowieka. Jednakże wraz z natłokiem tego typu działań wyszukiwarka Google zmieniła podejście do tak masowej manipulacji wynikami wyszukiwania. To te automatyczne działania przynoszące wiele korzyści jeszcze kilka lat temu, na dzień dzisiejszy przynoszą negatywne efekty. Można to wręcz powiedzieć o karach, które przyznawane są także automatycznie przez komputery. Dlatego próba amatorskiego wykonania pozycjonowania może bardzo zaszkodzić i obniżyć ruch na stronie internetowej. Potocznie mówi się, że są to kary od Google czyli tak zwane filtry lub bany. Żeby uniknąć takiej sytuacji warto zatrudnić do pozycjonowania profesjonalną firmę. Aby wybrać właściwą można zastosować jeden prosty trik. Widząc nazwę strony internetowej w wysokich wynikach wyszukiwania Google możesz domyśleć się, że jest to dobra firma. Skoro sama potrafi wypozycjonować się w wynikach wyszukiwania to z dużym prawdopodobieństwem będzie potrafiła zrobić to samo dla twojej strony.  

Jak długo trwa pozycjonowanie?  

Żeby efekty były widoczne nowa strona musi zdobyć renoma wyszukiwarki. Niestety nie można tego osiągnąć z dnia na dzień. Trwa to miesiącami niezależnie od tego kto pozycjonowanie UK wykonuje. W pierwszych trzech miesiącach najprawdopodobniej ruch będzie tak samo mały. Dopiero w następnych będzie zauważalny efekt działań pozycjonowania.