aktualności edukacja

Co brać na zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji dotyczą mężczyzn w każdym wieku, a jej przyczyny są różne. Czasami problem wiąże się z niezdrowym trybem życia, nadużywaniem alkoholu, paleniem papierosów, małą ilością snu i ogólnym przemęczeniem organizm. Niekiedy przyczyna tkwi głębiej na przykład w nieodpowiednim przepływie krwi albo w zaburzeniach hormonalnych. W większości przypadków wystarczy jednak zazwyczaj wspomóc się tabletkami na erekcję bez recepty.

Czy leki na potencję to dobre rozwiązanie?

Otóż, leki na potencje mogą być przyjmowane przez mężczyzn w każdym wieku, jednak nie każdemu pomogą. Obecnie środki na erekcję są dostępne w aptekach oraz sklepach online, tak więc wybór jest duży. Takie specyfiki mogą podnieść sprawność seksualną, ale tylko w przypadku, gdy problemy z potencją mają podłoże organiczne np. choroby układu krążenia.  Gdy przyczyną zaburzeń jest psychika, wówczas tabletki na potencję mogą okazać się nieskuteczne. Jak widać wszystko zależy od tego, jakie jest podłoże problemu, dlatego zanim zdecydujemy się sięgnąć po leki na potencję, warto zastanowić się, dlatego takie zaburzenia nas dotknęły i jak najlepiej można im zaradzić. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem jest po prostu skonsultowanie się z lekarzem, którzy doradzi nam jak postępować w danej sytuacji.

Jak działają takie tabletki?

U starszych mężczyzn brak erekcji może być spowodowany przerostem gruczołu krokowego lub chorobą układu krążenia. W przypadku młodych osób takie zaburzenia wiążą się zazwyczaj ze stosowaniem sterydów, które przyjmują w celu zwiększenia tkanki mięśniowej. Chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, istotnym czynnikiem jest także niezdrowy tryb życia, czyli zła dieta, brak ruchu – to skutkuje obniżonym poziomem testosteronu. Nie pomaga także nałogowe palenie papierosów. Jeżeli powyższe czynniki stanowią problemy w łóżku, to leki na potencję rzeczywiście mogą pomóc. Tabletki na erekcję bez recepty poprawią wzwód, będą oddziaływać pozytywnie na układ krążenia, podwyższą drożność naczyń, co wystarczy do tego, aby penis osiągnął właściwą twardość i rozmiar.  Oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, że leki stosowanie w leczeniu farmakologicznym nie zwiększą libido, popęd seksualny pozostanie na normalnym poziomie.

Gdy najprawdopodobniejszą przyczyną problemów w łóżku jest stres, brak wystarczającej ilości snu,  to być może wystarczy tylko wypocząć i nieco się zrelaksować. Nie ma sensu od razu wpadać w panikę i szukać pomocy u specjalistów.

Które leki na potencję będą skuteczne?

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo duży wybór leków na potencję, dlatego można mieć sporo problem z tym, aby wybrać odpowiednie. W tym wypadku warto poszukać wcześniej informacji w sieci, przeanalizować skład wybranego preparatu, sprawdzić czy na pewno jest bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje żadnych niepokojących efektów ubocznych. Takie specyfiki najlepiej będzie kupować w aptekach lub w autoryzowanych sklepach online. Nie decydujmy się robić tego typu zakupów na aukcjach internetowych.