edukacja sport i rekreacja

Ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci

Posiadając dziecko każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo i było szczęśliwe. Każdy rodzic chce również, by jego dziecko wyrosło na dobrego człowieka oraz miało wielu przyjaciół. Dlatego też od wczesnych lat naszej pociechy zapisujemy ją na różne zajęcia dodatkowe, aby odnaleźć w niej talent do jakiejś dziedziny sportu lub sztuki. Chcemy, żeby od małego robiło to co lubi. Czasem zdarza się i tak, że dzieci są zmuszane przez rodziców, aby uczęszczać na jakieś zajęcia, ponieważ tym w młodości się nie udało lub z jakiegoś innego powodu. Dzięki Bogu są to odosobnione przypadki. Jakie zajęcia pozalekcyjne warto wybrać dla naszego dziecka?

Karate

Nie, dzieci przez karate nie staną się agresywne. Są to świetne zajęcia, ponieważ uczą dzieci szacunku, posłuszeństwa oraz pokory. Mają dużo ruchu i od początku są uczone, że sztuki walki są tylko do obrony i prawdziwy „karateka” nigdy nie atakuje pierwszy. Oprócz tego dzieci mogą nauczyć się redukcji strachu oraz stresu. W dodatku rywalizacja sportowa w wielu turniejach od najmłodszych lat dodaje maluchom pewności siebie i jest to świetne miejsce, aby nawiązać nowe przyjaźnie.

Lekcje instrumentu

Jeśli nasze dziecko wykazuje muzyczny dryg od początku, to trzeba pomóc mu rozwijać swój talent. Na początku trzeba znaleźć odpowiedni instrument dla naszego dziecka, lecz przeważnie to one same je sobie wybiera. Kiedy już wie na czym chce grać wystarczy zapisać je na prywatne lekcje danego instrumentu i na naszych oczach będzie rosła przyszła gwiazda muzyki. Dobrą alternatywą jest szkoła muzyczna, lecz dzieci często się do niej zrażają z uwagi na tamtejszy system nauki. Historia muzyki, rytmika lub zajęcia z drugiego instrumentu, który nie interesuje naszej pociechy mogą sprawić, że zapał do muzyki zgaśnie całkowicie lub po prostu dziecko będzie chciało uczęszczać na inną formę lekcji muzyki.

Zajęcia sportowe

Trzeba pamiętać, że w erze szybko rozwijającej się technologii i królowania komputerów należy zadbać o rozwój fizyczny naszych maluchów. Rożnego rodzaju zajęcia sportowe są wręcz wskazane. Koszykówka, siatkówka lub piłka nożna to bardzo często spotykane zajęcia dla dzieci w każdym mieście w kraju. W temacie piłki nożnej organizowane są tzw. „Football Academy”, na których nasze dzieci uczą się podstaw tej gry oraz przygotowują do profesjonalnej kariery piłkarskiej. Zajęć takich jest multum w każdym mieście. Wystarczy tylko poszukać.

To są tylko przykładowe zajęcia, które warto rozważyć wybierając dodatkowe zajęcia dla naszej pociechy. Jest również wiele innych jak pływanie, taniec, szermierka, itd. Musimy jednak pamiętać, że ostatnie słowo należy do naszego dziecka i nie można go do niczego zmuszać. Rodzice czasem wymuszają na dzieciach uczęszczanie na dane zajęcia, przez co dzieci coraz bardziej zaczynają nienawidzić danej dziedziny sportu lub sztuki. To są ich młode lata i pozwólmy im, żeby miały wybór, co chcą robić. Sami nie lubimy, kiedy ktoś nam rozkazuje coś robić, więc czemu robimy to samo w stosunku do naszych dzieci? Nie róbmy tego.