aktualności biznes i ekonomia

Brama wjazdowa harmonijkowa – przegląd i konserwacja

Prowadzenie firmy związane to odpowiedzialność. To konieczność poniesienia kosztów, aby osiągnąć zysk. Czasem zastanawiamy się jak “obciąć” koszta, aby móc zmaksymalizować zysk. Nie oszczędzajmy nigdy na bezpieczeństwie w pracy. Przedsiębiorcy zastanawiają się czy konserwacja bramy wjazdowej, harmonijkowej jest koniecznością, czy też zbędnym kosztem?

Brama wjazdowa harmonijkowa w obiektach przemysłowych

Otóż, brama wjazdowa harmonijkowa spotykana jest w dużej mierze w obiektach przemysłowych, aby zapewnić ciągłość pracy. Mowa tutaj o takich miejscach, jak magazyny, hale produkcyjne. Tego typu rozwiązania są również stosowane w marketach budowlanych, spożywczych. W dużej mierze tego rodzaju bramy połączone są od razu z rampami przeładunkowymi, aby zapewnić ciągłość prac. Przy czym należy zaznaczyć, że nie jest to oczywista reguła. Wszystko dokładnie zależy od profilu działalności firmy. Aby praca przez cały czas odbywała się sprawnie i płynnie, należy zapewnić regularne przeglądy i konserwację bramy wjazdowej o budowie harmonijkowej oraz rampy do niej przylegającej. Nawet wtedy, jeżeli jest to związane z powstawaniem dodatkowych kosztów. Dzięki temu będzie można uniknąć ewentualnych przestojów w pracy.

Mechaniczne uszkodzenia bramy wjazdowej harmonijkowej

Tego typu uszkodzenia są najczęstszymi, jeżeli zapewnimy regularną konserwację całego urządzenia. Wypadków nigdy nie jesteśmy w stanie zaplanować i mogą się one wydarzyć również wtedy, kiedy brama została niedawno poddana pracom konserwacyjnym. Tego typu stalowe lub aluminiowe konstrukcje są naprawdę solidne i są w stanie wytrzymać z napierającym, silnym wiatrem. Jeżeli w bramę wjedzie rozpędzony wózek widłowy lub samochód ciężarowy o większej masie, to cała konstrukcja może nie wytrzymać takiego naporu.W przypadku takiego uszkodzenia należy jak najszybciej zapewnić sobie usługi serwisowe – nawet, jeżeli będzie wymagało to działania poza gwarancją. Im dłużej brama będzie uszkodzona, tym dłużej firma może zostać narażona na poniesienie większych strat finansowych.

Eksploatacyjne uszkodzenia bramy wjazdowej harmonijkowej

Korzystamy we własnych domach z wielu urządzeń, np. z odkurzacza. Częsta eksploatacja sprawia, że jego jakość zaczyna się pogarszać. Jeżeli zadbamy o jego odpowiednią konserwację, to nawet przy częstym użytkowaniu, będzie on nam długo służył.

Podobna sprawa ma się w przypadku bramy wjazdowej harmonijkowej. Jeżeli zadbamy o to, aby prace konserwacyjne odbywały się regularnie, to brama nie będzie się psuć. Zawsze na czas wszystkie powstające, delikatne usterki zostaną zauważone i będzie można je usunąć – zanim doprowadzą one do kompletnego unieruchomienia bramy na dłuższy czas. Warto zadać sobie pytanie, czy lepiej zapłacić mniejsze pieniądze za prace konserwacyjne, czy policzyć straty, jakie może przynieść wyłączenie jednej bramy z użytkowania i to nawet na kilka dni. Każdy przedsiębiorca musi zdać sobie sprawę, że regularny przegląd każdej bramy jest ważny.